یکی از خدمات مدیکال تک تعمیر دستگاه سونوگرافی است؛ دستگاه سونوگرافی یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد پزشکی است که با تکنولوژی امواج اولتراسوند برای تصویربرداری از اندام‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجایی که این دستگاه قیمت بالایی دارد نیازمند سرویس و نگهداری دوره‌ای است تا خراب نشود، اما در صورتی که دچار عیب شد، می‌توانید با مدیکال تک تماس گرفته تا اقدام به تعمیر سونوگرافی کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آنرا به شما تحویل دهد.

تعمیر سونوگرافی توسط افراد متخصص و باتجربه

تعمیر دستگاه سونوگرافی و عیب یابی آن

سرویس و نگهداری دستگاه های سونوگرافی و لوازم آن از جمله پروب های آن به جهت بالا بودن قیمت این تجهیزات امری واجب و ضروری است؛ از آنجا که قیمت این تجهیزات به دلیل نوسانات ارزی در ایران بیشتر است و دسترسی به آن آسان نیست، بنابراین بهتر است حتما سرویس دوره‌ای آن را جدی بگیرید.

مدیکال تک یک مرکز تخصصی تعمیرات تجهیزات پزشکی از جمله تعمیر دستگاه لیزر و سایر تجهیزات دیگر از جمله تعمیرات دستگاه سونوگرافی است. از آنجایی که ممکن است قطعات دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی همیشه در دسترس نباشد، گزینه مقرون به صرفه قطعا تعمیرات آن است به شرطی که افراد متخصص و باتجربه این کار را انجام دهند.

اما در صورتی که به هردلیل دستگاه شما دچار عیب و ایراد شد، بهترین راه استفاده از افراد با تجربه و متخصص است که اشراف کامل به بردهای الکترونیکی دستگاه سونوگرافی داشته باشند.

تعمیر سونوگرافی به شرطی که با تضمین کیفیت کار، انجام شود، حتما گزینه مقرون به صرفه‌تری برای شما خواهد بود تا بتوانید همچنان خدمات خود را به بیماران عرضه کنید.

تعمیرات دستگاه سونوگرافی برای برندهای مختلف

خوشبختانه ما در مدیکال تک، تیمی با تجربه از افراد متخصص و باتجربه که در زمینه تعمیرات تجهیزات پزشکی فعال هستند داریم که می‌توانند انواع برندهای دستگاه های سونوگرافی را به بهترین کیفیت و تضمین به دست آوردن رضایت شما انجام دهند و سوابق مدیکال تک در این زمینه که همراه با رضایت مشتریان بوده است، گویای کیفیت کار ما خواهد بود.

تعمیر سونوگرافی یا تعویض قطعات؟

یک نکته مهم در این زمینه، الزام نمایندگی‌های فروش دستگاه‌های سونوگرافی مبنی بر عدم باز کردن دستگاه‌ها و عدم تعمیرات قسمت‌های مختلف آن است.

این نمایندگی‌های مشتریان را ملزم می‌کنند در صورتی که دستگاه دچار عیب شد، حتما قطعات جدید را از خود نمایندگی خریداری کرده و آنرا تعویض کنند.

قطعات تجهیزات مختلف سونوگرافی از جمله پروب‌های آن قیمت بالایی دارند که اگر بخواهید هربار آن‌ها را تعویض کنید، هزینه زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم در صورت وجود مشکلات شایع در دستگاه‌های سونوگرافی و برای کاهش هزینه‌ها، آن‌ها را تعمیر کنید.

خوشبختانه ما در ایران افراد متخصصی داریم که با مهندسی معکوس انواع بردهای الکترونیکی، قادر به تعمیر هر نوع برد و دستگاهی هستند و مدیکال تک نیز با توجه به اینکه در زمینه تعمیرات تجهیزات پزشکی به صورت تخصصی کار می‌کند می‌تواند دستگاه را مثل روز اول به شما تحویل دهد.

مدیکال تک مجموعه‌ای تخصصی و آموزشی است که علاوه بر تعمیرات و فروش تجهیزات پزشکی، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی نیز کرده تا افراد توانمند بتوانند وارد حوزه تعمیرات شده و نیاز مشتریان را پاسخگو باشند.

تعمیر دستگاه سونوگرافی شامل چه مواردی است؟

دستگاه سونوگرافی شما هر مشکلی داشته باشد می‌توانید با ما تماس بگیرید و اقدام به ثبت درخواست تعمیر کنید. شماره تماس ما نیز ۰۹۱۲۵۴۹۳۷۵۵ است.

خدمات تعمیرات دستگاه سونوگرافی ما در مدیکال تک عبارتند از:

 • تعمیر بردهای الکترونیکی انواع دستگاه سونوگرافی
 • تعمیرات انواع پاورهای دستگاه های سونوگرافی
 • تعمیر انواع پروب‌های سونوگرافی از جمله پروب خطی، 3 بعدی، کانوکس و واژینال
 • تعمیرات انواع دستگاه سونوگرافی کالر داپلر
 • تعمیر انواع پروب های تخصصی التراسوند

مشکلات رایج در تعمیر دستگاه سونوگرافی

بیشترین مراجعات برای تعمیر دستگاه های سونوگرافی شامل قسمت پروب است که اکثرا آن‌ها هم پروب خطی است، از جمله موارد شایع خرابی پروب‌های خطی سونوگرافی که برای تعمیر به مدیکال تک ارجاع داده می‌شود عبارتند از:

 • خرابی لنز روی سطح پروب التراسوند
 • قطعی کابل پروب خطی از سر کانکتور پروب
 • قطعی کابل پروب خطی از سر پروب
 • آسیب دیدگی بدنه پروب
 • وجود هوا در زیر لنز پروب خطی
 • از بین رفتن کریستال های پروب خطی سونوگرافی

پروب خطی سونوگرافی به دلیل مصرف زیاد، بیشترین آمار خرابی را داشته که نیازمند تعمیرات است.

تعمیر دستگاه سونوگرافی (قسمت سطحی پروب)
در این تصویر خرابی سطح پروب را مشاهده می کنید که در صورت عدم تعمیر، خرابی های دیگری به بار می آورد.

خرابی سطح پروب سونوگرافی

یکی از چیزهایی که می‌تواند پروب دستگاه سونوگرافی شما را دچار مشکل کند، خرابی روی سطح آن است. در این شرایط به دلیل اینکه از ژل‌های مخصوص التراسوند استفاده می‌شود، این ژل به زیر سطح نفوذ کرده و آنرا دچار مشکل می‌کند.

تعمیر دستگاه سونوگرافی در قسمت کابل پروب
در این تصویر پارگی کابل پروب و همچنین جدا شدن کابل از سر کانکتور را مشاهده می کنید که نیازمند تعمیر است.

قطعی کابل از سر کانکتور پروب

از جمله موارد دیگر، قطعی کابل از سر کانکتور پروب است که دلیل کشیده شدن ممکن است اتفاق بیافتد و اگر فکری به آن نکنید، مجبور به تعویض آن هستید اما اگر در همان مراحل ابتدایی این اتفاق افتاد حتما برای تعمیرات آنرا به دست یه متخصص برسانید.

ترک خوردگی بدنه پروب سونوگرافی

شکستگی و ترک خوردگی بدنه پروب نیز به دلیل استفاده زیاد یا ضربه خوردن، می‌تواند دستگاه شما را دچار مشکل کند چراکه مثل خرابی سطح پروب، ژل به داخل آن نفوذ می‌کند. از آنجایی که ژل یک ماده مایع و ژله‌ای مانند است کثیفی‌ها و گرد و غبار را به خود جذب کرده و همین باعث رسوب در داخل پروب و خرابی آن می‌شود.

آسیب به کریستال‌های پروب سونوگرافی

آسیب به کریستال‌های پروب هم بسیار شایع است، مهم‌ترین دلیل آن می‌تواند ضربه خوردن باشد که باعث از بین رفتن کریستال شده که اثر آنرا به راحتی می‌توان در مانیتور دستگاه مشاهده کرد. در این صورت نیز دستگاه سونوگرافی شما نیاز به تعمیر خواهد داشت.

تعمیرات دستگاه سونوگرافی در قسمت لنز
باد کردن لنز پروب دستگاه سونوگرافی را در این تصویر مشاهده می کنید که باید تعمیر شود.

تعمیر دستگاه سونوگرافی با تضمین بازگشت وجه

ما به کار خودمان و افرادی که در مجموعه مدیکال تک هستند ایمان داریم و معتقدیم باید بهترین خدمات را به شما ارائه کنیم. مدیکال تک در اکثر اوقاتی که سایرین در تعطیلات به سر می‌برند، مشغول کار هستند، تعطیلات عید نوروز، ایام تعطیلات رسمی و حتی تعطیلات آخر هفته، ما مشغول خدمات رسانی به شما عزیزان هستیم تا در سریعترین زمان ممکن بتوانید دستگاه خود را سالم تحویل بگیرید.

علاوه بر تعمیرات دستگاه سونوگرافی ما در زمینه تعمیرات سایر تجهیزات از جمله تعمیر دستگاه لیزر زیبایی، تعمیر انواع لیزر موهای زائد، تعمیرات دستگاه های هایفو، RF، لاغری، تعمیر انواع دستگاه پیکوشور و موارد مختلف دیگری فعال هستیم. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، لطفا با شماره ۰۹۱۲۵۴۹۳۷۵۵ تماس بگیرید.

...لطفا به ما امتیاز دهید...