مشاوره رایگان و درخواست تعمیرات

تعمیر پاور ساپلای لیزر کندلا-مدیکال تک

دراین مقاله قصد داریم در مورد ایرادات شایع و روش های نگهداشت پیشگیرانه  دستگاه‌های لیزر دایود صحبت کنیم

دستگاه لیزر موهای زائد به دو سیستم لیزری تماسی و غیر تماسی تقسیم می‌شوند.

 سیستم های غیر تماسی لیزرهای جامد مانند الکساندرایت و اندیگ (NDYAG) و سیستم تماسی، لیزر نیمه هادی مانند دایود است.

که هرکدام با توجه به سیستم انتقال انرژی متفاوتی که دارند باعث متمرکز ساختن پرتوهای نور لیزر بر مناطق پوست و فولیکول‌های مو، موجب پاکسازی موهای زائد می‌شود.

دستگاه لیزر دایود در برندهای مختلفی داخل بازار ایران وجود دارد مانند:

 • سوپرانوآیس تیتانیوم KM و DF
 • GSD
 • پلاتینیوم
 • لادا
 • اولیو
 • لیزر ADSS
 • لومینا
 • ناب وی

تعمیر دستگاه لیزر دایود

لیزرهای دایود از یک ماژول دایود یا همان لیزر بار تشکیل شده و گسیل لیزر را به همراه دارد.

این نوع دستگاه‌ها به دلیل طول موج 808 نانو متری برای موهای زائد کاربرد دارد که بهترین انتخاب برای پوست‌هایی با تیپ 3 و 4 می‌باشد که این برای ما که بازار خاورمیانه را داریم بسیار مناسب است. [بیشتر ساکنان منطقه خاورمیانه پوست تیپ 3 یا 4 دارند.]

البته قابل ذکر است که استثنا نیز وجود دارد.

دایودها در توان‌های مختلف ماژول لیزر بار در بازار وجود دارند که نکات مهم خرید انواع دستگاه لیزر مناسب در مقاله کارشناسی خرید لیزر دایود کاملا توضیح داده‌ایم.

اگر شما هم در کلینیک خود تجهیز دایود دارید باید یک سری نکات را رعایت کنید تا بهترین کارایی از دستگاه خود داشته باشید.

این دستگاه ها که یکی از محبوب‌ترین‌ها در حوزه‌ لیزر محسوب می‌شوند، عموما قیمت بالایی دارند و تعویض آن‌ها در صورت خرابی و استهلاک اصلا به صرفه نیست.

در نتیجه رغبت به تعمیر دستگاه لیزر دایود در چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است؛ اما از طرفی اجناس و قطعات متفرقه و تقلبی نیز در بازار رشد بی‌رویه‌ای داشته و استفاده از این قطعات سبب خسارات جبران ناپذیری به دستگاه می‌شود.

نکات مهم در تعمیر لیزر دایود

فاکتورهای زیادی روی قیمت دستگاه های لیزر تاثیر می‌گذارند، اما موثرترین فاکتور در تعیین هزینه، توان لیزر بار یا همان سورس لیزر و توان پاور دستگاه است.

استفاده از قطعات فیک و تعمیرات ناشیانه، می‌تواند آسیبی جدی به این قسمت ها وارد کند و دستگاه شما را عملا به وسیله‌ای ناکارآمد و بدون جواب دهی مبدل سازد.

بنابراین اگر با هرگونه مشکلی در عملکرد دایود لیزرها مواجه شدید، تعمیرات آن را به مراکز معتبر و افراد ماهر بسپارید. در قسمت بعدی به رایج‌ترین دلایل خراب شدن دستگاه لیزر دایود می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.

دلایل خراب شدن دستگاه لیزر دایود

گاهی عدم استفاده اصولی یا نوسانات ناشی از برق می‌تواند در عملکرد لیزر دایود، اختلال ایجاد کند. پس در صورت بروز هرگونه مشکلی ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید و در صورت عدم رفع مشکل، از تعمیرات خودسرانه بپرهیزید. این دستگاه‌ها متشکل از قطعات حساسی هستند که در صورت دست کاری ناشیانه، سبب آسیب جدی به آن می‌شوید. ِلذا در صورت خرابی، بهترین تصمیم سپردن دستگاه به مرکز تخصصی تعمیرات تجهیزات زیبایی است.

مشکلات رایج دستگاه های لیزر

در ادامه مهم‌ترین مشکلات دستگاه‌های لیزر را بررسی می‌کنیم:

سوختن لیزربار دایود

گاهی عواملی مانند موارد زیر می‌تواند باعث سوختن لیزر بار شود:

 • ورود گرد و غبار در هندپیس دستگاه
 • ایراد در سیستم کولینگ و سیرکولیشن آب
 • نوسانات ولتاژی
 • استفاده نکردن از استابلایزر یا UPS  مناسب
 • ضربه خوردن هندپیس
 • استفاده از فرکانس‌های بالا هنگام لیزر تراپی
 • عدم تعویض به موقع آب دستگاه
 • دمای غیر استاندارد محیط

نسبت به تعویض فیلتر ها حتما دقت کنید و از بالارفتن بیش از حد دمای دستگاه لیزر جلوگیری نمایید.

عدم کارکرد سیستم خنک کننده دستگاه لیزر

لیزر دایود نفوذ خوبی برای تایپ‌های پوستی 3 و 4 نسبت به دیگر دستگاه‌های لیزر دارد و به دلیل نفوذ عمیق‌تر، گرمای بیشتری تولید می‌کند.

سیستم خنک کننده در این دستگاه‌ها، یکی از بخش‌های اصلی محسوب می‌شود. در صورتی که این قسمت با اختلال درعملکرد مواجه شود، نمی‌توان با دستگاه کار کرد.

اختلال در جریان [فلو] آب دستگاه لیزر موهای زائد

فلوی آب در سیستم سیرکولیشن دستگاهای دایود لیزر وظیفه خنک کردن لیزر بار و کولینگ هندپیس راه بر عهده دارد.

این سیستم گرمای تولید شده به وسیله لیزر بار و TEC را می‌گیرد و توسط کندانسور و چیلر دفع می‌کند و بدین ترتیب باعث خنک شدن لیزر بار و کولینگ تماسی هندپیس می شود.

عدم تعویض به موقع آب دستگاه و یا فیلترهای دستگاه باعث اختلال در این قسمت و آسیب جدی به لیزربار می‌شود. بنابراین در فصول گرم بهتر است این مایع در مخزن زودتر تعویض شود تا از گرم شدن بیش از حد هندپیس آسیب به دستگاه چلوگیری شود.

حتما از آب 2 یا 3 بار تقطیر دیونیزه و یا محلول  BC4 استفاده شود

پاور تغذیه دستگاه لیزر موهای زائد

دایود لیزر چندین پاور برای تغذیه قسمت‌های مختلف دستگاه دارد که آسیب به هرکدام از این قسمت‌ها باعت ایجاد خطاهای نرم افزاری یا از کار افتادن قسمت‌های مختلف دستگاه می‌شود لذا هنگام کار با دستگاه باید از استابلایزر مناسب برای جلوگیری از نوسانات ولتاژی و آسیب به پاورهای دستگاه استفاده کنید.

اختلال در عملکرد لیزربار

اصولا هر دستگاهی عمر و بازه عملکرد محدودی دارد. دستگاه های لیزر از نوع دایود متوسط 10 تا 20 میلیون شات عمر دارند. در صورت تمام شدن این تعداد شات لیزر بار، حتما باید تصمیم به تعویض این قطعه بگیرید. در صورت استفاده اضافی به دستگاه و کلاینت آسیب جدی وارد می‌شود.

بعضی از شرکت‌ها هنگام سوختن لیزر بار بجای تعویض کل لیزر بار اقدام به تعویض همان میل بارهای آسیب دیده می‌کنند و کل لیزر بار را تعویض نمی‌کنند که این کار کاملا غیر اصولی است؛ چون میل بارهای جدید انرژی خروجی و توان مصرفی و مقاومت اهمی بالا نسبت با سایر میل بارها دارند و این کار باعث آسیب به سایر میل بارها شده و فیدبک خوبی از تراپی کلاینت حاصل نمی‌شود و نارضایتی مراجعه کننده را به دنبال دارد.

خدمات تعمیرات دستگاه لیزر به صورت تخصصی

دستگاه‌های لیزر از دو بخش نرم‌ افزار و سخت افزار تشکیل می ‌شوند. اختلال در عملکرد دستگاه ممکن است مربوط به یکی از این دو بخش یا هر دو بخش باشد. ما در مرکز تعمیرات تخصصی لیزر دایود مدیکال تک بهترین متخصصان را گرد هم آورده تا بهترین خدمات را به شما عزیزان عرضه کنیم.

عیب یابی دستگاه‌های لیزر؛ سریع و دقیق

در حوزه ‌ی تعمیرات دستگاه لیزر، اولین و مهم‌ترین گام، عیب‌یابی و شناخت عامل اختلال است. با عیب یابی دقیق می‌توان سرعت تعمیر را بالا برد و نسبت به تعویض یا تعمیر قطعات اقدام کرد.

کالیبراسیون دستگاه لیزر دایود

این خدمات به تنظیم طول موج، شدت و ضعف تابش نور لیزر و فواصل زمانی تابش نور لیزر در این خدمات تنظیم می‌شود تا شات‌های دستگاه در بهترین و بهینه‌ترین حالت ممکن استفاده گردد. کالیبراسیون دستگاه لیزر دایود می‌تواند کارایی و عمکرد دستگاه را افزایش دهد و بر تاثیرگذاری امواج لیزر نیز تاثیر بگذارد.

تعمیرات لیزر دایود

ابتدا اگر قصد خرید دستگاه لیزر زیبایی دارید، حتما از جای معتبر و با گارانتی اصل کمپانی خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل هرگز اقدام به تعمیر خودسرانه‌ی دستگاه لیزر دایود نکنید، زیرا کوچک‌ترین بی‌دقتی می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به دستگاه لیزر وارد کند و طول عمر مفید آن را کاهش دهد.

تعمیرات دستگاه لیزر دایود در مدیکال تک

آیا زمان کافی و زیادی برای سپری کردن پروسه ی تعمیرات ندارید؟ سرعت در تعمیرات دستگاه لیزر، تخصص مرکز ماست و ما با دقت و مهارت متخصصین تعمیرات، اطمینان می‌ دهیم که در کمترین زمان ممکن دستگاه لیزر شما را عیب یابی، کالیبره و تعمیر کنیم.

هرگز تعمیر دستگاه را به مراکز نا معتبر و بی تجربه نسپارید و حتما از اصالت قطعاتی که برای دستگاه شما تعویض می ‌کنند، مطمعن شوید. زیرا فروش قطعات تقلبی و ارزان قیمت در بازار سیاه افزایش یافته است.

 ما در مرکز تعمیر تخصصی دستگاه لیزر دایود از بهترین و معتبرترین قطعات برای تعمیرات استفاده می‌کنیم.

تعمیرات دستگاه های لیزر دایود به دلیل حساسیت بالا، نیاز به مهارت و تجربه کافی در این عرصه دارد. دانش و اطلاعات کافی در مورد دستگاه‌های لیزر منجر به عیب یابی دقیق‌تر شده و نتیجه عیب یابی دقیق، تعمیراتی بی‌نقص خواهد بود.

اگر دستگاه شما با هرگونه اختلالی مواجه شده است، برای مشاوره رایگان و تعمیرات تخصصی دستگاه لیزر با مشاورین ما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۹۱۲۵۴۹۳۷۵۵

دپارتمان تعمیرات

2.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید