دستگاه لیزر موهای زائد به دو سیستم لیزری تماسی و غیر تماسی تقسیم می‌شوند.

 سیستم های غیر تماسی لیزرهای جامد مانند الکساندرایت و اندیگ (NDYAG) و سیستم تماسی، لیزر نیمه هادی مانند دایود است.

که هرکدام با توجه به سیستم انتقال انرژی متفاوتی که دارند باعث متمرکز ساختن پرتوهای نور لیزر بر مناطق پوست و فولیکول های مو، موجب پاکسازی موهای زائد می شود.

دراین مقاله قصد داریم در مورد ایرادات شایع و روش های نگهداشت پیشگیرانه  دستگاه‌های لیزر دایود صحبت کنیم

دستگاه لیزردایود در برند های مختلفی داخل بازار ایران وجود دارد مانند : سوپرانوآیس تیتانیومKM  و آرگو،پلاتینیوم،لادا، اولیو، ADSS ، لومینا ، ناب وی و… 

دستگاه لیزر دایود از یک ماژول دایود یا همان لیزر بار تشکیل شده و گسیل لیزر را به همراه دارد. این نوع دستگاه ها به دلیل طول موج 808 نانو متری برای موهای زائد کاربرد دارد که بهترین انتخاب برای پوست هایی با تیپ 3 و 4 می باشد که این برای ما که بازار خاورمیانه را داریم بسیار مناسب است. البته قابل ذکر است که استثنا نیز وجود دارد.

لیزر های دایود در توان های مختلف ماژول لیزر بار در بازار وجود دارند که نکات مهم خرید یک دستگاه لیزر دایود مناسب در مقاله کارشناسی خرید لیزردایود کاملا توضیح داده ایم .

اگر شما هم در کلینیک خود دستگاه دایود دارید باید یک سری نکات را رعایت کنید تا بهترین کارایی از دستگاه خود داشته باشید.

این دستگاه ها که یکی از محبوب ترین ها در حوزه‌ ی لیزر محسوب می شوند، عموما قیمت بالایی دارند و تعویض آن ها در صورت خرابی و استهلاک اصلا به صرفه نیست.
در نتیجه رغبت به تعمیر دستگاه لیزر دایود در چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است. اما از طرفی اجناس و قطعات متفرقه و تقلبی نیز در بازار رشد بی رویه ‌ای داشته است و استفاده از این قطعات سبب خسارات جبران ناپذیری به دستگاه می گردد.

فاکتور های زیادی بر روی قیمت و هزینه‌ ی دستگاه های لیزر تاثیر می گذارند، اما موثرترین فاکتور در تعیین هزینه ‌ی دستگاه، توان لیزر بار یا همان سورس لیزر و توان پاوردستگاه می باشد.
استفاده از قطعات فیک و تعمیرات ناشیانه، می تواند آسیبی جدی به این قسمت ها وارد کند و دستگاه شما را عملا به وسیله ای نا کارامد و بدون جواب دهی مبدل سازد. لذا اگر با هرگونه مشکلی در عملکرد دستگاه لیزر دایود مواجه شدید، تعمیرات آن را به مراکز معتبر و افراد ماهر بسپارید. در قسمت بعدی به رایج ترین دلایل خراب شدن دستگاه لیزر دایود می پردازیم. پس با ما همراه شوید.

.

تعمیر دستگاه دایود لیزر

دلایل خراب شدن دستگاه لیزر دایود

گاهی عدم استفاده ی اصولی و یا نوسانات ناشی از برق می تواند در عملکرد دستگاه لیزر دایود، اختلال ایجاد کند. پس در صورت بروز هر گونه مشکلی ابتدا دفترچه ی راهنمای دستگاه را بررسی کنید و در صورت عدم رفع مشکل، از تعمیرات خود سرانه بپرهیزید. این دستگاه ها متشکل از قطعات حساسی هستند که در صورت دست کاری ناشیانه، سبب آسیب جدی به آن می شوند. ِلذا در صورت خرابی، بهترین تصمیم سپردن دستگاه به مرکز تخصصی تعمیرات تجهیزات زیبایی می باشد.

در این قسمت به مشکلات رایج دستگاه های لیزر می پردازیم:

سوختن لیزربار دستگاه لیزر دایودسوختگی لیزر دایود بار

گاهی عواملی مانند ورود گرد و غباردرهندپیس دستگاه، ایراد در سیستم کولینگ و سیرکولیشن آب، نوسانات ولتاژی،  استفاده نکردن از استابلایزر یا UPS  مناسب ، ضربه خوردن هندپیس ، استفاده از فرکانس های

بالا هنگام لیزر تراپی ،عدم تعویض به موقع آب دستگاه ودمای غیر استاندارد محیط دستگاه باعث آسیب و سوختن لیزر بار می شود. نسبت به تعویض فیلتر ها حتما دقت کنید و از بالارفتن بیش از حد دمای دستگاه لیزر جلوگیری نمایید.

تعمیر چیلر دستگاه لیزر زیبایی

عدم کارکرد سیستم خنک کننده دستگاه دایود لیزر

لیزر دایود نفوذ خوبی برای تایپ های پوستی 3و4 نسبت به دیگر دستگاه های لیزر دارد و به دلیل نفوذ عمیق تر، گرمای بیشتری تولید می کند. سیستم خنک کننده در این دستگاه ها، یکی از بخش های اصلی محسوب می شود. در صورتی که این قسمت با اختلال درعملکرد مواجه شود، نمی توان با دستگاه کار کرد. در این صورت دستگاه را حتما به مرکز تعمیرات تخصصی دستگاه لیزر دایود بسپارید.

اختلال در فلوی آب دستگاه لیزر موهای زائد

فلوی آب در سیستم سیرکولیشن دستگاهای دایود لیزر وظیفه خنک کردن لیزر بار و کولینگ هندپیس راه بر عهده دارد.این سیستم گرمای تولید شده به وسیله لیزر بار و TEC  را میگیرد و توسط کندانسور و چیلر دفع میکند و بدین ترتیب باعث خنک شدن لیزر بار و کولینگ تماسی هندپیس می شود.عدم تعویض به موقع آب دستگاه و یا فیلتر های دستگاه باعث اختلال در این قسمت  و اسیب جدی به لیزربار می شود.  بنابراین در فصول گرم بهتر است این مایع در مخزن زودتر تعویض شود تا از گرم شدن بیش از حد هندپیس آسیب به دستگاه چلوگیری شود.

**حتما از اب 2یا 3 بار تقطیر دیونیزه و یا محلول  BC4 استفاده شود **

تعمیر سیستم گردش آب و فلومتر دستگاه لیزر

پاور تغذیه دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه دایود لیزر چندین پاور برای تغذیه قسمت های مختلف دستگاه دارد که آسیب به هرکدام از این قسمت ها باعت ایجاد خطاهای نرم افزاری و یا از کار افتادن قسمت های مختلف دستگاه میشود لذا هنگام کار با دستگاه باید از استابلایزر مناسب برای جلوگیری از نوسانات ولتاژی و اسیب به پاورهای دستگاه استفاده کنید.

تعمیر پاور ساپلای لیزر کندلا

اختلال در عملکرد خود لیزربار دایود

اصولا هر دستگاهی عمر و بازه‌ی عملکرد محدودی دارد. دستگاه های لیزر دایود متوسط 10 تا 20 میلیون شات عمر دارند. در صورت تمام شدن این تعداد شات لیزر بار، حتما باید تصمیم به تعویض این قطعه بگیرید. در صورت استفاده ی اضافی به دستگاه و کلاینت آسیب جدی وارد می شود.

بعضی از شرکت ها هنگام سوختن لیزر بار بجای تعویض کل لیزر بار اقدام به تعویض همان میل بارهای اسیب دیده میکنند و کل لیزر بار را تعویض نمیکنند که این کار کاملا غیر اصولی میباشد چون میل بارهای جدید انرژی خروجی و توان مصرفی و مقاومت اهمی بالا نسبت با سایر میل بارها دارند واین کار باعث اسیب به سایر میل بارها میگردد و فیدبک خوبی از تراپی کلاینت حاصل نمیشود ونارضایتی مراجعه کننده را به دنبال دارد.

خدمات تعمیرات تخصصی لیزر دایود

دستگاه های لیزر از دو بخش نرم‌ افزار و سخت افزار تشکیل می شوند. اختلال در عملکرد دستگاه ممکن است مربوط به یکی از این دو بخش و یا هر دو بخش باشد. ما در مرکز تعمیرات تخصصی لیزر دایود مدیکال تک بهترین متخصصان را گرد هم آورده تا بهترین خدمات را به شما عزیزان عرضه کنیم.

عیب یابی دستگاه های لیزر دایود

در حوزه ‌ی تعمیرات دستگاه لیزر، اولین و مهمترین گام، عیب یابی و شناخت عامل اختلال است. با عیب یابی دقیق می توان سرعت تعمیر را بالا برد و نسبت به تعویض یا تعمیر قطعات اقدام کرد.

کالیبراسیون دستگاه لیزر دایود

این خدمات به تنظیم طول موج، شدت و ضعف تابش نور لیزر و فواصل زمانی تابش نور لیزر در این خدمات تنظیم می شود تا شات های دستگاه در بهترین و بهینه ترین حالت ممکن استفاده گردد. کالیبراسیون دستگاه لیزر دایود می تواند کارایی و عمکرد دستگاه را افزایش دهد و بر تاثیرگذاری امواج لیزر نیز تاثیر بگذارد.

تعمیرات لیزر دایود

ابتدا اگر قصد خرید دستگاه لیزر دارید، حتما از جای معتبر و با گارانتی اصل کمپانی خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل هرگز اقدام به تعمیر خودسرانه‌ی دستگاه لیزر دایود نکنید، زیرا کوچکترین بی دقتی می تواند خسارات جبران ناپذیری را به دستگاه لیزر وارد کند و طول عمر مفید آن را کاهش دهد.

تعمیرات دستگاه لیزر دایود در مدیکال تک

آیا زمان کافی و زیادی برای سپری کردن پروسه ی تعمیرات ندارید؟ سرعت در تعمیرات دستگاه لیزر، تخصص مرکز ماست و ما با دقت و مهارت متخصصین تعمیرات، اطمینان می‌ دهیم که در کمترین زمان ممکن دستگاه لیزر شما را عیب یابی، کالیبره و تعمیر کنیم.

هرگز تعمیر دستگاه را به مراکز نا معتبر و بی تجربه نسپارید و حتما از اصالت قطعاتی که برای دستگاه شما تعویض می ‌کنند، مطمعن شوید. زیرا فروش قطعات تقلبی و ارزان قیمت در بازار سیاه افزایش یافته است.

 ما در مرکز تعمیر تخصصی دستگاه لیزر دایود از بهترین و معتبرترین قطعات برای تعمیرات استفاده می کنیم.
تعمیرات دستگاه های لیزر دایود به دلیل حساسیت بالا، نیاز به مهارت و تجربه ی کافی در این عرصه دارد. دانش و اطلاعات کافی در مورد دستگاه های لیزر منجر به عیب یابی دقیق تر می شود و نتیجه ی عیب یابی دقیق، تعمیراتی بی نقص خواهد بود.
اگر دستگاه شما با هرگونه اختلالی مواجه شده است، برای مشاوره رایگان و تعمیرات تخصصی دستگاه لیزر دایود با مشاورین ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)