مشاوره رایگان و درخواست تعمیرات

تعمیر دستگاه هایفو

فهرست مطالب

اگر قصد دارید با انواع دستگاه هایفو، ایرادات شایع و روش های نگهداشت هایفو های اولترا، دابلو،دلتا، 3D ، 4D ،7D آشنا بشید، در این مقاله همراه ما باشید.هایفو تراپی با استفاده از امواج اولتراسوند کار می کنند. این دستگاه برای لیفت صورت و جوانسازی آن استفاده می شود. تمرکز امواج التراسوند (Hifu) در لایه های پوستی، باعث رفع چین و چروک های پوستی می شود. این امواج باعث افزایش دمای لایه میانی پوست می شود و سلول پوستی را وادار به ساخت دوباره ی کلاژن می کنند.

انواع دستگاههای هایفو (اولترا، دابلو، دلتا، 3D ، 4D، 7D)

 

دستگاه های هایفو اولترا، دابلو و دلتا

این مدل دستگاههای هایفو چندین سال است که وارد بازار زیبایی کشور ما شده اند و به دلیل به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی متقاضی بالایی دارند. دستگاه هایفو اولترا، دابلو و دلتا  به هایفو تک لاین معروف هستند. به این دلیل که هنگام شات زدن استپ موتور هندپیس هایفو فقط در یک حرکت رفت و برگشتی قادر به شات زدن است. کارتریج دستگاهای هایفو از لحاظ دسته بندی به انواع تک آیسی، دو آیسی و آیسی 24 پایه تقسیم میشوند. که تعداد شات این کارتریج ها به صورت پیش فرض 10 هزار شات تعیین شده است. این دستگاها کیفیت های متفاوتی دارند که بسته به نوع برد کنترل و برد فرکانسی و پاور دستگاه هایفو تقسیم بندی میشوند.

دستگاهای دلتا علاوه بر هندپیس صورت یک هندپیس واژینال هم دارند که برای جوانسازی واژن استفاده میشود. کارتریج هایفو دلتا و اولترا شبیه هم بوده ولی از لحاظ ورژن دستگاه متفاوت هستند.

دستگاه هایفو دابلو نیز یک هایفو تک لاین است، ولی تفاوتی که با دستگاهای اولترا و دلتا دارد این است که سرعت شات زنی در این دستگاها به نسبت بالاتر بوده. وهندپیس و کارتریج های این دستگاه، از دستگاهای اولترا و دلتا متفاوت میباشد.

هایفو 3D

دستگاه هایفو 3D نوع پیشرفته تر هایفو است که دارای ویژگی های بیشتری میباشد.

کارتریج این دستگاه ها دارای تعداد شات بیشتر و همچنین دهانه اسپات سایز بزرگتر برای شات زنی  را دارند. هایفو 3D در هر شات، 11 لاین را در بر میگیرد به این دلیل که دو استپ موتور، حرکت پیزو کارتریج را کنترل میکنند، یک استپ موتور در جهت رفت و برگشتی و دیگری درجهت چپ و راست پیزو راحرکت میدهند. که این ویژگی باعث کاربری راحتتر اپراتور مدت زمان تراپی سریع تر و رضایت بخشی بیشتر برای مراجعه کننده را دارد.

هایفو 4D

دستگاه هایفو 4D نسل جدیدتر هایفو 3D است که علاوه بر هندپیس صورت، یک هندپیس واژینال اضافه شد است. در این دستگاه سیستم شات زنی تا 12 لاین در هر شات را در بر میگیرد. همانند هایفو 3D دو استپ موتور حرکت پیزو کارتریج را کنترل میکنند.

این دستگاه ها به علت کاربرد خیلی بالایی که در بحث لیفتینگ و جوانسازی صورت و واژینال دارند مورد استقبال بالایی در بین کلینیک ها قرار گرفته اند .

کارتریج هایفو 4D به صورت پیش فرض دارای 20 هزار شات میباشد.

هایفو 7D

تعمیر هایفو 7Dدستگاه هایفو 7D که به تازگی وارد کشور ما شده است نسل به روزتر هایفوهای تک لاین میباشد.

این دستگاه دارای دو هندپیس کاملا یکسان برای صورت و بدن است که میتوانستند بجای یکی از هندپیس ها از یک هندپیس واژینال استفاده کنند که این از نقاط ضعف دستگاه هایفو 7D میباشد.

تعداد کارتریج هایفو 7D بیشتر است. که علاوه بر کارتریج های 1.5 ،3، 4.5، 8 و 13 کارتریج 2 و 6 mm اضافه شده و تعداد شات پیش فرض در کارتریج های صورت 20 هزار شات و در کارتریج های بادی (بدن) تا 30 هزار شات هم افزایش پیدا کرده است.

این دستگاها با کیفیت های متفاوتی به بازار ارائه شده اند. که این تفاوت بخاطر نوع برد فرکانسی استفاده شده در دستگاه وکیفیت کریستال پیزو در کارتریج میباشد.

ایراد شایع هایفو  اولترا،دلتا، دابلو، اولترافورمر، 3D و 4D و 7D

خرابی دستگاه های زیبایی ممکن است گاهی فنی و گاهی نیز نرم افزاری باشد ولی عمده مشکلات و اختلالات دستگاه های زیبایی مربوط به قطعات الکترونیکی در قسمت های مختلف آنهاست که در زیر به چند مورد اشاره میکنیم.

مانیتور هایفو

تمام اطلاعات مهم دستگاه بر روی مانیتور نمایش داده می شود. به همین دلیل این قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است. مهم ترین مشکلاتی که ممکن است مانیتور دستگاه با آن رو به رو شود،تاچ نکردن وانواع ارورهای مختلف می باشد. همچنین در بعضی کلینیک ها برای تمیز کردن و ضد عفونی مانیتور از الکل استفاده میکنند که این کار باعث از کار افتادن تاچ مانیتور میشود.  ما در مدیکال تک، قطعات را هم از نظر تعمیرات نرم افزاری دستگاه هایفو و هم سخت افزاری عیب یابی و تعمیر دستگاه های زیبایی را انجام می دهیم.

شارژ کارتریج هایفو

هر دستگاه با تعداد شات های محدودی عرضه می شود. در صورت سلامت دستگاه می توان پس از اتمام تعداد شات، شارژ کارتریج هایفو را انجام داد. هر چند این کار از طرف سازندگان منع شده است، اما هیچ آسیبی به دستگاه شما نمی رساند. مرکز ما با توجه به ورژن دستگاه توسط تجهیزات به روز، شارژ تمامی کارتریج های اولترا دلتا 3D 4D و7D را به صورت کاملا تخصصی انجام میدهد که در بخش شارژ کارتریج به صورت تخصصی در مورد آن توضیح داده شده است.

تعمیر پاور دستگاه هایفو

یکی از مشکلات عمده در تعمیر تخصصی هایفو روشن نشدن دستگاه هایفو اختلال در پاور است.

این ایراد ممکنه بخاطر نوسانات برق ورودی یا ایراد در قسمت های دیگر دستگاه باشد که باعث آسیب دیدن پاور دستگاه میگردد ودستگاه هایفو خاموش میگردد و برای تعمیرپاور هایفو به دلیل حساسیت بالا  باید از تامین قطعات کاربردی و تخصصی معتبر و اصل تهیه و جایگزین گردد .

تعمیر هندپیس هایفو

هندپیس دستگاه هایفو که با قرار دادن کارتریج در درون آن باعث عملیات شات زنی میشود به دلایل مختلف باعث از کار افتادن میگردد. مواردی مانند کالیبره نبودن استپ موتور، شات نزدن هندپیس ،شناسایی نشدن هندپیس یا کارتریج توسط دستگاه وضربه خوردن هندپیس باعث عدم کارکرد این قسمت از دستگاه میشود.

شات نزدن دستگاه هایفو

بعضی مواقع هندپیس دستگاه هایفو دچار خطا میشود که به دنبال آن عملیات شات زنی رخ نمیدهد و یا حین شات زدن ارتباط کارتریج و دستگاه قطع میشود یا کلید شات زنی عمل نمیکند و یا تمام موارد شات زدن به درستی کار میکنند ولی خروجی فرکانس سر کارتریج وپلکسی تستر نداریم این ایرادات میتواند هم مربوط به بخش نرم افزاری و هم سخت افزاری دستگاه باشد.

تعیین میزان آب کارتریج هایفو

این قطعه که بر روی هندپیس قرار میگیرد، وظیفه ی شات زدن را بر عهده دارد، پیزو و کریستال در داخل کارتریج قرار دارند همواره باید در آب غوطه ور باشند تا امواج اولتراسونیک تولید شده به وسیله پیزو به راحتی انتقال پیدا کنند.

مخزن داخل کارتریج هایفو باید 3/4 از آب پر شود تا هنگام تراپی در نواحی مختلف امواج اولتراسونیک به راحتی انتقال پیدا کنند. پس چک کردن آب درون آن و تست سلامت این قطعه را فراموش نکنید. همچنین تعویض آب کارتریج هایفو هر 4 تا 5 هزار شات تعویض گردد تا کیفیت امواج خروجی بالاتر باشد.

برای تعویض اب کارتریج هایفو حتما از آب مقطر استفاده کنید تا عمر ریل و پیزو کارتریج هایفو بیشتر و عملکرد بهتری داشته باشند.

کالیبراسیون هایفو

تنظیم و سرویس دستگاه هایفو، اثربخشی آن را تا حد بالایی افزایش می دهد. ما در مرکز مدیکال تک، با وجود بخش کنترل کیفی و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی زیبایی، انواع دستگاههای هایفو اولترا دابلو 3D و 4D  7D را با استفاده از تجهیزات به روز وپیشرفته کالیبره کرده تا تمامی قسمت های دستگاه را برای خروجی طول امواج دقیق تر و عملکرد بهتر تنظیم می کنیم.

خیلی از پزشکان و اپراتورها این سوال را از ما میپرسند که آیا سرویس دوره ای و کالیبره دستگاه هایفو نیاز است یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید یاداوری کنیم که این دستگاه ها به دلیل ارتباط مستقیمی که با پوست مراجعین دارند و مستقیم بر روی زیبایی افراد تاثیر میگذارند، نیازمند بهداشت و سلامت طول امواج هستند. در صورت عدم تنظیمات استاندارد این دستگاه می تواند آسیب هایی از قبیل سوختگی سطحی پوست،آسیب عصبی، افزایش لک و پیس و ایجاد بیماری های عفونی در پوست مراجعه کننده را در بر دارد.

بررسی قیمت کارتریج انواع هایفو اولترا دلتا 3D و 4D  7D

قیمت کارتریج اولترا، دلتا و دابلو

دستگاه های هایفو اولترا،دلتا و دابلو چندین سال است که وارد بازار زیبایی کشور ما شده اند. به دلیل به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی متقاضی بالایی دارند .این کارتریج ها از لحاظ دسته بندی به انواع تک ایسی دو ایسی و ایسی 24 پایه تقسیم میشوند. شارژ مجدد کارتریج ها بسته به نوع کیفیت کریستال پیزو برای یک بار یا دوبار قابل انجام است. قیمت کارتریج های تک آیسی و 2 آیسی تقریبا یکسان میباشد.

قیمت کارتریج های 4بعدی به نسبت تعداد شات های آن به صرفه تر از کارتریج های 3D است. همین باعث می شود که بسیاری از صاحبین تجهیزات به فکر شارژ چندین باره ی کارتریج هایفو 4D باشند.

قیمت کارتریج 7D

این کارتریج ها در بین کارتریج های تک لاین قیمت بالاتری دارند، ولی از مزایای خوب این کارتریج تعداد شات بالای این کارتریج ها است. که در بعضی کمپانی ها تا 30 هزار شات به صورت پیش فرض تعیین شده است

نگهداشت پیشگیرانه (pm)

با توجه به هزینه های بالایی که دستگاه های زیبایی دارند، مراقبت و سرویس دوره ای (pm) دستگاه هایفو  وسایر تجهیزات، اصل اول هر کلینیک می باشد. مکان و اتاق مورد نظر را از گرد و غبار دور نگهدارید، زیرا گرد و غبار می تواند با ورود به تجهیزات داخلی هایفو، باعث اختلال در عملکرد آن شود.
دقت کنید اگر در مناطق گرمسیر هستید، گرما باعث تبخیر سریعتر آب درون کارتریج و باد کردن گلس روی کارتریج می شود. لذا مراقبت و سرویس دوره ای سطح آب کارتریج و سرویس هایفو را جدی بگیرید.
قبل وقوع هر ایراد و نیاز به تعمیرات، حتما با یک مرکز تعمیرات هماهنگ شوید. و کالبیراسیون و سرویس دوره ای دستگاه زیبایی خود را به صورت ماهانه و یا چند ماه یک بار از مرکز بخواهید.

مزایایی که مرکز مدیکال تک برای تعمیر تخصصی هایفو در نظر گرفته است:

  • تعمیر در محل

اگر دستگاه شما قابل حمل نیست، ما برای تعمیر دستگاه زیبایی به کلینیک شما می آییم.

  • دقت و مهارت

تعمیرات تجهیزات زیبایی به دلیل برد های بسیار حساسی که دارند، نیازمند مهارت و تجربه ی بالایی در تعمیرات هستند. بهترین مهندسین در مدیکال تک جمع شده اند تا مهارت و دقت خود را برای عیب یابی و تعمیر تخصصی انواع هایفو ارائه دهند.

  • ضمانت اصالت قطعات

گرچه قطعات تقلبی و بی کیفیت بسیاری در بازار با قیمت نازل موجود است، اما ما در مرکز تعمیرات تخصصی دستگاه های زیبایی، اصالت قطعات تعویضی را تضمین می کنیم.

  • مشاوره برای خرید دستگاه ها به صورت نو و دست دوم

چه دستگاه شما نو باشد و چه دست دوم، ما با دانش فنی و تخصصی در حوزه دستگاهای پزشکی زیبایی سعی می کنیم بهترین خدمات را ارائه دهیم. پس اگر زمان گارانتی تجهیزات زیبایی شما به اتمام رسیده است، نگران نباشید و در صورت مشاهده هر گونه ایراد با مدیکال تک تماس بگیرید.

  • سرعت عمل

تجهیزات زیبایی منبع درآمد بسیاری از کلینیک ها هستند و اگر زمان زیادی صرف تعمیرات آن شود، ممکن خسارات زیادی چه مادی و چه غیرمادی به اعتبار کلینیک وارد کند. مدیکال تک تضمین می دهد که در کمترین زمان، با سرعت عمل بالا عیب یابی و تعمیر دستگاه شما را انجام دهد.

 

ایراد دستگاه هایفو

دپارتمان تعمیرات

4.6/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید