مشاوره رایگان و درخواست تعمیرات

شارژ کارتریج هایفو

 اگر میخواهید درمورد شارژ کارتریج های هایفو اطلاعات کاملی داشته باشید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید. 

دستگاه هایفو در مدل های مختلفی تولید می‌شود. همانطور که در بخش تعمیر دستگاهای هایفو گفتیم کاربرد این دستگاه ، جوانسازی و لیفتینگ پوست می باشد. و به وسیله‌ ی کارتریج ها، امواج به عمق پوست نفوذ می کند.

هایفو در واقع مخفف ( high intensity focused ultrasound)است که بدون خطر و با قدرت بالا و متمرکزمی تواند پوست را لیفت کند.

در روش هایفوتراپی فرد برای لیفت پوست و جوانسازی ، نیازی به جراحی ندارد. در این روش امواج اولتراسونیک به پوست تابیده می شود که باعث ایجاد یک حرارت 55 تا 65 درجه در ناحیه درم میشود. این حرارت باعث احیای مجدد کلاژن سازی ودر نتیجه افتادگی وچین و چروک پوست را درمان می کند.

هر کارتریج با تعداد شات محدودی تولید می‌ شود. و بسیاری از افراد به جای خرید دوباره‌ ی کارتریج هایفو، (پس از اتمام تعداد شات ها) تصمیم به تمدید و شارژ کارتریج هایفو خود می گیرند. برای شارژ کارتریج هایفو یک سری نکات را باید حتما به یاد داشته باشیم.

***مجموعه‌ای تخصصی مانند مدیکال تک، به پزشکان و کلینیک‌های زیبایی، خدمات تجهیزات زیبایی با کیفیت و حرفه‌ای ارائه می‌دهد. اما پیش از آن بهتر است نکاتی در رابطه با شارژ کارتریج هایفو بدانید پس در قسمت بعدی همراه من باشید.***

  • شارژ کارتریج به دستگاه آسیب نمی‌زند؟

در پاسخ به سوال اول باید بگم که کارتریج یک قطعه هست که بر روی هندپیس دستگاه هایفو قرار میگیرد. و از طریق چند پین ارتباطش با هندپیس برقرار میگردد. یک سری اطلاعات مانند تعداد شات باقی مانده و شماره کارتریج رو برای دستگاه میفرستد. و”همچنین، فرکانسی در بازه 4 تا 7 مگاهرتز توسط دستگاه هایفو به سمت کارتریج پیزو ارسال می‌شود.”. این باعث شات زدن می‌شود و حتی اگر یک کارتریج چند بار شارژ شده را به هندپیس وصل کنیم، به دستگاه هایفو هیچگونه آسیبی وارد نمی‌شود.

  • آیا شارژ مجدد کارتریج هایفو بر تراپی کلاینت تاثیر منفی دارد؟

“در پاسخ به سوال دوم درباره تراپی هایفو، می‌توانیم یک رِنج مشخص از انرژی را برای آن تعیین کنیم.”. معمولا در کارتریج های هایفو نو، رِنج انرژی را پایین قرار میدهیم. و هرچقدر تعداد شات کارتریج بالاتر میرود به نسبتِ کیفیت کارتریج، انرژی را افزایش میدهیم.

وقتی برای بار دوم شارژ کارتریج هایفو را انجام میدهیم، باید از انرژی بالاتری استفاده کنیم. ولی بعضی وقت ها پیش می آید که با بالاترین رِنج انرژی هم هیچ خروجی از کارتریج هایفو نداریم. در این شرایط، پیزو ضعیف شده و نیاز به تعویض دارد. بنابراین باید پیزو یا کارتریج را به صورت کامل تعویض کرد.

پس شارژ مجدد کارتریج اثر منفی بر روی تراپی ندارد. فقط به ازای هر 2 هزار شات باید با پلکسیِ تستر، قدرتِ پیزو کارتریج را بررسی کنیم تا از انرژی خروجی کارتریج هایفو مطمئن باشیم.

اینجا یک موردی که باید توضیح بدیم این است که بعضی از اپراتورها هنگام هایفوتراپی از انرژی خیلی بالا استفاده میکنند که کلاینت جوابدهی بهتری داشته باشد. باید توجه داشت که استفاده از انرژی خیلی بالاتر تاثیرمثبتی بر جوابدهی ندارد. فقط امکان دارد یک سری عوارض برای کلاینت پیش بیاید.

انواع کارتریج های هایفو (شارژ کارتریج هایفو)

  • انواع کارتریج اولترا و دلتا

کارتریج هایفو اولترا و دلتا تک لاین هستند. “در بخش تعمیر دستگاه‌های هایفو، جزئیات کامل این موارد را توضیح داده‌ ام.

کارتریج هایفو اولترا و دلتا به انواع تک ای سی، دو ای سی و ایسی 24 پایه تقسیم میشوند. “دلیل این تقسیم‌بندی و تفاوت، نوع آی سی مورد استفاده در کارتریج است.”.
.از لحاظ نرم افزاری، آی سی کارتریج هایفو چندین بار قابل شارژ هست ولی سلامت پیزو و قدرت انرژی خروجی این اجازه را به ما نمیدهد که بیش از حد،کارتریج را شارژ کنیم.

دستگاه هایفو، ورژن های متفاوتی دارند. شارژ کارتریج هایفو بر اساس این ورژن و نوع پروتکل به کار رفته در کارتریج انجام میشود.

انواع کارتریج 4Dو3D

کارتریج هایفو 4D و 3D به طور کامل متفاوت تر از مابقی کارتریج ها هستند. این کارتریج ها به راحتی قابل شارژ نیستند. زیرا پروتکل به کار رفته در کارتریج هایفو 4Dو 3D کاملا با سایر کارتریج های هایفو متفاوت است. و مثل کارتریج های اولترا و دابلو به راحتی اجازه شارژ شدن را نمیدهد.

تیم تخصصی مدیکال تک برای اولین بار در ایران پروتکل شارژ کارتریج های 4D و 3D را شناسایی کردند و موفق به شارژ این مدل از کارتریج ها شدند.

در مرکز تخصصی مدیکال تک تمامی مدل های کارتریج 3D و 4D با استفاده از تجهیزات به روز قابل شارژ می باشند.

کارتریج 7D

“این مدل کارتریج‌ها، بعضی از ویژگی‌های جدیدتری نسبت به سایر کارتریج‌های هایفو دارا هستند. این کارتریج‌ها نسبتاً جدید هستند و به تازگی وارد بازار زیبایی کشور شده‌اند.”

کمپانی سازنده برای جلوگیری از شارژ مجدد کارتریج های 7D از روش های مختلفی استفاده کرده است. و پروتکل استفاده شده، همانند کارتریج های 3D و 4D به راحتی اجازه شارژ کارتریج را نمیدهد.

بخش R&D مدیکال تک با تحقیق بر روی کارتریج های 7D موفق به دست یابی به پروتکل شارژ کارتریج هایفو 7D شد است و هم اکنون در حال ارائه خدمات شارژ انواع کارتریج ها به مشتریان عزیز می باشد.

تعویض پیزو کارتریج هایفو

امواج اولتراسونیک که برای هایفو تراپی و سونوگرافی مورد استفاده قرار میگیرد به وسیله پیزوالکتریک تولید میگردد.

پیزوالکتریک یک قطعه الکترونیکی-مکانیکی است که با اعمال فرکانس به دوسر این قطعه باعث به وجود امدن ارتعاش میشود. در داخل کارتریج‌های هایفو، یک قطعه مقعر شکل به نام پیزو و لایه‌ای به نام کریستال بر روی این پیزو قرار دارد.

متریال پیزو کارتریج

ماده کریستالی که در کارتریج هایفو هست، از متریال بسیار خاص و حساسی تشکیل شده است. کیفیت ماده کریستال در کارتریج هایفو بسیار حائز اهمیت است. کیفیتِ کارتریجِ هایفو، به طور مستقیم به کیفیتِ این ماده کریستال وابسته است.

مواقعی که کارتریج هایفو بدون آب یا با آب کم کار کند و یا آب کارتریج بی کیفیت باشد باعث از بین رفتن و پریدگی لایه کریستال میشود که در نهایت منجر به افت کیفیت امواج خروجی میگردد.

تعویض پیزو کارتریج هایفو، یکی از خدمات نوینی است که توسط مجموعه مدیکال تک به عنوان اولین سرویس دهنده این خدمت در ایران، ارائه می‌شود.

برای تعویض پیزو کارتریج هایفو یک سری نکات را باید به یاد داشته باشیم، همه کارتریج های داخل بازار قابلیت تعویض پیزو را دارند ولی بعضی مواقع از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست و تهیه کارتریج نو به مراتب بهتر هست.

خدمات تعویض پیزو کارتریج را برای کارتریج هایی مناسب است که دیگر دربازار داخل کشور موجود نیستند و یا وارد کردن کارتریج زمانبر یا هزینه بسیار بالایی را در بر دارد.

روش های نگهداشت کارتریج هایفو

دستگاه هایفو برای نگهداری کارتریج هایفو یک سری نکات باید توجه کرد تا هم عمر کارتریج افزایش پیدا کند و هم قابلیت شارژ مجدد را داشته باشد.

 کارتریج هایفو را به هیچ وجه نباید در معرض نورمستقیم افتاد قرار دهید.
برای اینکه از آسیب دیدن کارتریج ها جلوگیری کنید، نباید آنها را در مکانهای گرم بگذارید.
اب داخل کارتریج هایفو را هر 4 تا 5 هزار شات حتما یکبار تعویض کنید.
 لازم است سطح آب داخل کارتریج هایفو دقیقا هم سطح با پیزو کارتریج باشد و درصورت بیشتر بودن میزان آب در داخل کارتریج و قرارگیری کارتریج در محیط گرم باعث باد کردن لیبل روی کارتریج میشود.
 هر 3 هزار شات یکبار میزان قدرت انرژی پیزو را با پلکسی تستر چک کنید.

هنگام شارژ کارتریج هایفو در مجموعه مدیکال تک چه مواردی بررسی میشوند؟

ما در مجموعه مدیکال تک، هنگام شارژ کارتریج های هایفو سلامت پیزو از لحاظ فیزیکی و انرژی با تسترهای تخصصی مورد بررسی قرار میدهیم و اگرقدرت مناسب را داشته باشد شارژ مجدد را انجام میدهیم.همچنین دامنه حرکت ریل پیزو کارتریج را بررسی میکنیم و اگرریل داخل کارتریج دامنه حرکتی لازم را نداشته باشد رسوب زدایی میکنیم تا مجدد ریل کارتریج هایفو دامنه حرکتی خود را به دست اورد.

گارانتی شارژ کارتریج دستگاه هایفو

بسیاری از پزشکان و اپراتورها هنگام شارژ کارتریج این دغدغه را دارند که اگر بعد ازشارژمجدد کارتریج، بلافاصله هایفو تراپی انجام دهند ولی کارتریج انرژی مناسب نداشته باشد و فیدبک خوبی را از طرف مراجعه کننده نداشته باشند آیا شامل گارانتی میشود ؟

مجموعه مدیکال تک، بخاطر آرامش روانی مشتریان عزیز، گارانتی شارژ کارتریج دستگاه هایفو را ارائه کرده است که اگر بعد از شارژ کارتریج هایفو هنگام هایفو تراپی،کارتریج از انرژی و قدرت کافی برخوردار نبود (با وجود اینکه هنگام شارژ کارتریج تمامی موارد بررسی میگردند و بعد از انجام تست های تخصصی کارتریج هایفو شارژ میشود) میتوانید با تماس با ما از خدمات گارانتی شارژ کارتریج این شرکت بهره مند شوید.

ما درمجموعه مهندسی پزشکی ایران (مدیکال تک) سعی بر آن داریم بهترین خدمات را در بالاترین سطح کیفیت و کوتاه ترین زمان ممکن برای مشتریان عزیز فراهم کنیم.

انواع کارتریج دابلو

کارتریج دابلو در دستگاه هایفو با کارتریج‌های الترا و دلتا تفاوت دارد. این تفاوت به دلیل شکل ظاهری، نوع آی سی و پروتکل مورد استفاده در پروگرم دستگاه ایجاد شده است.

شارژ کارتریج هایفو دابلو گلد - dublo S

دپارتمان تعمیرات

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید